Rüyada Elma Ağacı Görmek


Rüyada elma ağacı görmek, hayra delâlet eder. Himmetli kişilere göre de nispetli olarak kabul edilir. Rüyada elma ağacı, halkla iyi geçinmeyi ve ibadeti seven bir kişi ile yorumlanır. Elma ağacı dikmek ve büyütmek hayırdır. Bir rivayete göre, elma ağacı güzel yüzlü, konuşmasından zevk alınan ve faydalanılan birine işarettir. Bazıları derler ki, rüyada elma ağacı görmek insanin çalışkanlığına delalet eder.

Rüyada bir elma ağacının sahibi olduğunu görmek, elde etmeye çalıştığı şeye nail olmaya delalet eder. Elma ağacı kuvvet ve himmete işaretidir. Elma ağacına çıkmak, o kişiden menfaat görmeye, inmek ve düşmek ondan yoksun kalmaya, elma ağacını kestiğini görmek öyle birinin gayretini kırmaya delalet eder.

Rüyada elma ağacı diktiğini görmek, bir yetimi büyütmek ve ona kol kanat germek ile tâbir olunur. Bazı kere de rüyada elma ağacı görmek, insanın himmetine delâlet eder.

Rüyada bir elma ağacına mâlik olduğunu görmek, arzu ve maksadına nailiyete delâlet eder. Elma ağacına çıktığını görmek, nimet ve menfaata, inmek ve düşmek de mahrumiyete delâlet eder. Yine rüyada görülen elma ağacı, insana yakın bir mümine alâmettir. Bu sebeple bir kişi elma ağacı diktiğini görse, bir yetimi himayesi altına alır.

Rüyada çiçekleri üzerinde bir elma ağacı görmek, mesut bir ömre ve nimete, kuru elma ağacı görmek, fakirlik, üzüntü ve borca delâlet eder. Rüyada elma ağacı üzerinden başka bir meyve topladığını görmek, halktan zorla vergi almaya işarettir. Çünkü elma ağacında başka meyve olmaz.